Deklaracja dostępności


Deklaracja dostępności

 

 

Wstęp

 

Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Sieradzu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Sieradzu.

 

Daty publikacji i aktualizacji

 

Data publikacji strony internetowej: 2019-10-01.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-08-16.

 

Status pod względem zgodności z ustawą

 

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

 

  • brak opisów alternatywnych i tytułów dla części zdjęć i grafik;
  • brak jest transkrypcji opisowej niektórych materiałów dźwiękowych;
  • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych;
  • brak audiodeskrypcji dla materiałów multimedialnych i video,
  • nie wszystkie pliki są dostępne cyfrowo – dokumenty pdf mogą nie być w całości poprawnie odczytywane przez programy dla osób niewidzących;
  • formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych;

 

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

 

Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-02-15.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

 

Skróty klawiszowe

 

 

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Dostępne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:

  • Powiększanie i pomniejszenie czcionki
  • Skala szarości
  • Wysoki kontrast
  • Negatyw
  • Jasne tło
  • Screen Reader – czytnik ekranowy dla osób niewidomych i słabowidzących.

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

 

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
Osoba kontaktowa - Anna Szczepaniak
adres e-mail -sekretariat@ppp-sieradz.pl
numer telefonu -43 822 42 70.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

 

Informacje na temat procedury

 

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna

 

Poradnia znajduje się w piętrowym budynku Starostwa Powiatowego – na 5 piętrze.

Wejścia do budynku urzędu poprowadzone są poprzez utwardzone dojścia. Osoby z niepełnosprawnościami mają zapewniony dostęp do budynku w następujący sposób – wejście posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych umożliwiający dostęp się do budynku osobą poruszającym się na wózkach inwalidzkich lub rodzicom z dziećmi w wózkach. Podjazd i schody wyposażone są w poręcze.
Wewnątrz budynku znajdują się trzy dźwigi osobowe umożliwiające dostęp do wszystkich pięter budynku. Budynek posiada dwie klatki schodowe. Schody wewnątrz budynku wyposażone są w poręcze.

Stanowiska postojowe dla samochodów osobowych, z których korzystają osoby z niepełnosprawnością są usytuowane w pobliżu wejść do budynku.

W budynku nie ma urządzeń dla osób niewidzących lub słabowidzących oraz niesłyszących lub słabosłyszących. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Na terenie budynku istnieje możliwość poruszania się osób niepełnosprawnych z psem przewodnikiem. w tym celu należy zgłaszać się do zlokalizowanej przy wejściu frontowym Portierni w celu uzyskania dodatkowej pomocy, bądź informacji o lokalizacji poszczególnych wydziałów w urzędzie.

 

Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego

 

Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Z 2011 r. nr 209 poz. 1243) Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sieradzu zapewnia osobom uprawnionym tj. doświadczającym trwałe lub okresowe trudności w komunikowaniu się dostęp do świadczenia następujących usług:

  • tłumacza PJM (polski język migowy)
  • tłumacza SJM (system językowo-migowy)
  • tłumacza SKOGN (sposób komunikowania się osób głuchoniemych)

Osoby, które chcą skorzystać z pośrednictwa tłumacza języka migowego zobowiązane są do zgłoszenia tego faktu na co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą w PPP w Sieradzu (z wyłączeniem sytuacji nagłych). Telefon 43 822 42 70, e-mail: sekretariat@ppp-sieradz.pl

Można również skorzystać z pomocy osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę zainteresowaną, w celu ułatwienia porozumienia z nią i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw.

 

Aplikacje mobilne

 

Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.

Informacja wytworzona przez:
Anna Szczepaniak , w dniu:  16‑08‑2023 11:31:46
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Anna Szczepaniak
email: annawezikowska@gmail.com tel.:693260719
, w dniu:  16‑08‑2023 11:31:46
Data ostatniej aktualizacji:
16‑08‑2023 11:36:30
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie